Yageo FRM-25JR-52-27R
FRM-25JR-52-27R picture photo
Mfg. Part Number
FRM-25JR-52-27R
Brief Description
RES 27 OHM 1/4W 5% AXIAL
Datasheet Download
FRM-25JR-52-27R.pdf
Availability of FRM-25JR-52-27R
QUANTITY
FRM-25JR-52-27R Order Process
Ship out your order
Specifications of FRM-25JR-52-27R
Internal Part NumberEIS-FRM-25JR-52-27R
Standard Package5,000
SeriesFRM
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)27
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FRM-25JR-52-27R
Related LinksFRM-25J, FRM-25JR-52-27R Datasheet, Yageo Distributor
FRM-25JR-52-27R Details Description
Related parts for FRM-25JR-52-27R
OSC 5.0V PROG TTL TRI ST 100PPM datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
RES SMD 31.6KOHM 0.02% 1/4W 0805 datasheet.pdf
CONN RECPT 120POS 0.5MM SMT datasheet.pdf
CAP CER 47PF 500V Y5T RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
OSC PROG 1.8V LVDS 20PPM 5X7MM datasheet.pdf
RES 62 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM L-TAB T766 datasheet.pdf
FAN 92X25MM 12VDC IP56 75CFM datasheet.pdf