Yageo FRM-50JR-52-330R
FRM-50JR-52-330R picture photo
Mfg. Part Number
FRM-50JR-52-330R
Brief Description
RES 330 OHM 1/2W 5% AXIAL
Datasheet Download
FRM-50JR-52-330R.pdf
Availability of FRM-50JR-52-330R
QUANTITY
FRM-50JR-52-330R Order Process
Ship out your order
Specifications of FRM-50JR-52-330R
Internal Part NumberEIS-FRM-50JR-52-330R
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)330
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.130" Dia x 0.354" L (3.30mm x 9.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FRM-50JR-52-330R
Related LinksFRM-50JR, FRM-50JR-52-330R Datasheet, Yageo Distributor
FRM-50JR-52-330R Details Description
Related parts for FRM-50JR-52-330R
RES SMD 825 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC D/A CONV 16BIT MLTPLYNG16SOIC datasheet.pdf
RES SMD 13K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
PHOTOTRANS NPN W/RESISTOR TO-18 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 7POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 500V SCREW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 79POS CABLE SKT datasheet.pdf
FRONT PLATE datasheet.pdf
RES ARRAY 5 RES 120 OHM 10SRT datasheet.pdf