Yageo FRM100JR-73-180R
FRM100JR-73-180R picture photo
Mfg. Part Number
FRM100JR-73-180R
Brief Description
RES 180 OHM 1W 5% AXIAL
Datasheet Download
FRM100JR-73-180R.pdf
Availability of FRM100JR-73-180R
QUANTITY
FRM100JR-73-180R Order Process
Ship out your order
Specifications of FRM100JR-73-180R
Internal Part NumberEIS-FRM100JR-73-180R
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)180
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.177" Dia x 0.453" L (4.50mm x 11.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FRM100JR-73-180R
Related LinksFRM100JR, FRM100JR-73-180R Datasheet, Yageo Distributor
FRM100JR-73-180R Details Description
Related parts for FRM100JR-73-180R
IC ADC 3 1/2DGT LOW PWR 44-PLCC datasheet.pdf
IC CONV SYNCHRO-DGTL 14B 32-DIP datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL R/A 50POS datasheet.pdf
RES SMD 2.15KOHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
TVS DIODE 70.1VWM 113VC DO214AB datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 16POS PIN datasheet.pdf
VARISTOR 297V 400A DISC 5MM datasheet.pdf
IC EEPROM 2KBIT 1MHZ 8SSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS INLINE PIN RA datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS INLINE SKT datasheet.pdf
CONN M8 MALE 4POS datasheet.pdf