Yageo FRM100JR-73-470R
FRM100JR-73-470R picture photo
Mfg. Part Number
FRM100JR-73-470R
Brief Description
RES 470 OHM 1W 5% AXIAL
Datasheet Download
FRM100JR-73-470R.pdf
Availability of FRM100JR-73-470R
QUANTITY
FRM100JR-73-470R Order Process
Ship out your order
Specifications of FRM100JR-73-470R
Internal Part NumberEIS-FRM100JR-73-470R
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)470
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.177" Dia x 0.453" L (4.50mm x 11.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FRM100JR-73-470R
Related LinksFRM100JR, FRM100JR-73-470R Datasheet, Yageo Distributor
FRM100JR-73-470R Details Description
Related parts for FRM100JR-73-470R
RES 3.3K OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN RECEPT 20POS .050X.100 IDC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 340 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
RES 73.2 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM L-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
INDICATOR BLUE REC.24V datasheet.pdf
RES SMD 2.49K OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf
IC EEPROM 2KBIT 1MHZ 8UDFN datasheet.pdf