Yageo FRM200JR-73-270R
FRM200JR-73-270R picture photo
Mfg. Part Number
FRM200JR-73-270R
Brief Description
RES 270 OHM 2W 5% AXIAL
Datasheet Download
FRM200JR-73-270R.pdf
Availability of FRM200JR-73-270R
QUANTITY
FRM200JR-73-270R Order Process
Ship out your order
Specifications of FRM200JR-73-270R
Internal Part NumberEIS-FRM200JR-73-270R
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)270
Tolerance±5%
Power (Watts)2W
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.197" Dia x 0.610" L (5.00mm x 15.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FRM200JR-73-270R
Related LinksFRM200JR, FRM200JR-73-270R Datasheet, Yageo Distributor
FRM200JR-73-270R Details Description
Related parts for FRM200JR-73-270R
CONN HEADER .100 SINGL R/A 35POS datasheet.pdf
IC SHIFT REGISTER SGL 8B 16SO datasheet.pdf
CAP CER 5.5PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 12POS SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 82UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
Connector Socket 32 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN HDR 33POS 0.100 SMD datasheet.pdf
IC IMAGE SENSOR 5MP RW datasheet.pdf
CABLE 8COND 26AWG SHLD 100' datasheet.pdf
RES 11.1 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf