Techflex FRN0.25TW1000
FRN0.25TW1000 picture photo
Mfg. Part Number
FRN0.25TW1000
Manufacturer
Product Category
Spiral Wrap, Expandable Sleeving
Brief Description
TRACER 1/4" WHITE W/BLACK 1000'
Datasheet Download
FRN0.25TW1000.pdf
Availability of FRN0.25TW1000
QUANTITY
FRN0.25TW1000 Order Process
Ship out your order
Specifications of FRN0.25TW1000
Internal Part NumberEIS-FRN0.25TW1000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Cables, Wires - Management
FamilySpiral Wrap, Expandable Sleeving
SeriesFlexo®
TypeExpandable Sleeving
Diameter0.250" (6.35mm)
Diameter - Maximum0.438" (11.13mm)
Length1000' (304.8m)
MaterialPolyethylene Terephthalate
FeaturesFlame Retardant
ColorWhite, Black
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FRN0.25TW1000
Related LinksFRN0.2, FRN0.25TW1000 Datasheet, Techflex Distributor
FRN0.25TW1000 Details Description
Related parts for FRN0.25TW1000
LABEL IDENTIFICATION TAPE datasheet.pdf
VARISTOR 270V 1.2KA DISC 7MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
CAP CER 330PF 4V NP0 1808 datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 5% 75V AXIAL datasheet.pdf
RES 196K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIRCULAR CONNECTOR WITH HARAX M datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf