Techflex FRN0.25TW1000
FRN0.25TW1000 picture photo
Mfg. Part Number
FRN0.25TW1000
Manufacturer
Product Category
Spiral Wrap, Expandable Sleeving
Brief Description
TRACER 1/4" WHITE W/BLACK 1000'
Datasheet Download
FRN0.25TW1000.pdf
Availability of FRN0.25TW1000
QUANTITY
FRN0.25TW1000 Order Process
Ship out your order
Specifications of FRN0.25TW1000
Internal Part NumberEIS-FRN0.25TW1000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Cables, Wires - Management
FamilySpiral Wrap, Expandable Sleeving
SeriesFlexo®
TypeExpandable Sleeving
Diameter0.250" (6.35mm)
Diameter - Maximum0.438" (11.13mm)
Length1000' (304.8m)
MaterialPolyethylene Terephthalate
FeaturesFlame Retardant
ColorWhite, Black
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FRN0.25TW1000
Related LinksFRN0.2, FRN0.25TW1000 Datasheet, Techflex Distributor
FRN0.25TW1000 Details Description
Related parts for FRN0.25TW1000
FILTER LINE 2 STAGE TERM 5A datasheet.pdf
TRANS PNP 50V 1A TO-92 datasheet.pdf
Connector Receptacle 12 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 04POS R/A datasheet.pdf
CONN EDGECARD EXTEND 212POS .050 datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR 2W STER 20TSSOP datasheet.pdf
RES 10 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
4300-1533 HANDTOOL 90075 (8X8) datasheet.pdf
FINGERSTOCK BECU 1.6X304.8MM datasheet.pdf
POWER DRIVER 3 PHASE 600V MODULE datasheet.pdf
RES 2.5K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN DSUB 15POS F R/A ASSY TIN datasheet.pdf