Eaton (formerly Cooper Bussmann) FRS-R-25ID
FRS-R-25ID picture photo
Mfg. Part Number
FRS-R-25ID
Manufacturer
Product Category
Electrical, Specialty Fuses
Brief Description
FUSE TRON DUAL-ELEMENT CLASS RK5
Datasheet Download
FRS-R-25ID.pdf
Availability of FRS-R-25ID
QUANTITY
FRS-R-25ID Order Process
Ship out your order
Specifications of FRS-R-25ID
Internal Part NumberEIS-FRS-R-25ID
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Category Circuit Protection
FamilyElectrical, Specialty Fuses
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FRS-R-25ID
Related LinksFRS-R, FRS-R-25ID Datasheet, Eaton (formerly Cooper Bussmann) Distributor
FRS-R-25ID Details Description
Related parts for FRS-R-25ID
RES SMD 13.3K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 2POS 5.08MM datasheet.pdf
RES SMD 1.62KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 30A 9V datasheet.pdf
DAUGHTER CARD 9S12XE 208-MAPBGA datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT R/A 26POS 2.54MM TIN datasheet.pdf
RES 5.49K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
F39-HJ1170 datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf