Huntington Electric, Inc./Vishay FS-010CBE100R0JE
FS-010CBE100R0JE picture photo
Mfg. Part Number
FS-010CBE100R0JE
Brief Description
RES 100 OHM 10W 5% WW RAD
Datasheet Download
FS-010CBE100R0JE.pdf
Availability of FS-010CBE100R0JE
QUANTITY
FS-010CBE100R0JE Order Process
Ship out your order
Specifications of FS-010CBE100R0JE
Internal Part NumberEIS-FS-010CBE100R0JE
PackagingBulk
Resistance (Ohms)100
Tolerance±5%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
Features-
Temperature Coefficient±260ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 350°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.313" Dia x 1.750" L (7.94mm x 44.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FS-010CBE100R0JE
Related LinksFS-010CB, FS-010CBE100R0JE Datasheet, Huntington Electric, Inc./Vishay Distributor
FS-010CBE100R0JE Details Description
Related parts for FS-010CBE100R0JE
CONN HOUSING BOARD-IN 8POS 2MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC REGISTER FILE DL 16X4 24-SOIC datasheet.pdf
IC INVERTER CTRL DC-AC 28-SSOP datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
CONN SOCKET PGA 180POS GOLD datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 140MA 7.5 OHM SMD datasheet.pdf
IC OSC VCXO 155.52MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM R-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM L-TAB datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf