Fairchild Semiconductor FSAM10SH60
FSAM10SH60 picture photo
Mfg. Part Number
FSAM10SH60
Manufacturer
Product Category
Power Drivers - Modules
Brief Description
IC SMART POWER MOD 10A SPM32-AA
Datasheet Download
FSAM10SH60.pdf
Availability of FSAM10SH60
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
FSAM10SH60 Order Process
Ship out your order
Specifications of FSAM10SH60
Internal Part NumberEIS-FSAM10SH60
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package48
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyPower Drivers - Modules
SeriesSPM®
TypeIGBT
Configuration3 Phase
Current10A
Voltage600V
Voltage - Isolation2500Vrms
Package / CaseSPM32AA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FSAM10SH60
Related LinksFSAM1, FSAM10SH60 Datasheet, Fairchild Semiconductor Distributor
FSAM10SH60 Details Description
Related parts for FSAM10SH60
CONN JACK BANANA UNINS PANEL MOU datasheet.pdf
IC OPAMP GP 35KHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
PROBE DEBUGGING FOR MN101CF77GXN datasheet.pdf
RES SMD 16.9K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156 WW datasheet.pdf
IC VOLT DETECT LP 2.63V SOT23-3 datasheet.pdf
IC CLK MULTPX 4:1 3.2GHZ 16TSSOP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 12POS PIN datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
WASHER FLAT 7/16 NYLON NATURAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
FAN AXIAL 172X51MM 48VDC WIRE datasheet.pdf