Fairchild Semiconductor FSAM20SH60A
FSAM20SH60A picture photo
Mfg. Part Number
FSAM20SH60A
Brief Description
SMART POWER MODULE 20A SPM32-AA
Datasheet Download
FSAM20SH60A.pdf
Availability of FSAM20SH60A
QUANTITY
FSAM20SH60A Order Process
Ship out your order
Specifications of FSAM20SH60A
Internal Part NumberEIS-FSAM20SH60A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSmart Power
Article LibraryOver Current Protection or Short Circuit Protection - Article
Standard Package8
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyPower Drivers - Modules
SeriesMotion-SPM®
TypeIGBT
Configuration3 Phase
Current20A
Voltage600V
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FSAM20SH60A
Related LinksFSAM2, FSAM20SH60A Datasheet, Fairchild Semiconductor Distributor
FSAM20SH60A Details Description
Related parts for FSAM20SH60A
CONN HEADER .100 DUAL STR 20POS datasheet.pdf
CONN HOUSING 6POS 2.5MM SHROUD datasheet.pdf
IC ARM7 MCU FLASH 256K 64-LQFP datasheet.pdf
CONN FAKRA PLUG R/A 50 OHM PCB datasheet.pdf
CONN PLUG FH 40POS .050 R/A datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 12V 7A 84W datasheet.pdf
LED ARRAY 2700K 800LM WARM WHT datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 24V 6W datasheet.pdf
508 TB SOCKET WF RA datasheet.pdf
CONN PLUG FMALE 4POS SILVER SLDR datasheet.pdf