Fairchild Semiconductor FSAM75SM60A
FSAM75SM60A picture photo
Mfg. Part Number
FSAM75SM60A
Manufacturer
Product Category
Power Drivers - Modules
Brief Description
IC SMART PWR MODULE SPM32-CA
Datasheet Download
FSAM75SM60A.pdf
Availability of FSAM75SM60A
QUANTITY
FSAM75SM60A Order Process
Ship out your order
Specifications of FSAM75SM60A
Internal Part NumberEIS-FSAM75SM60A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSmart Power
PCN Assembly/OriginWafer Size Update 29/Sep/2014
PCN PackagingTape and Box/Reel Barcode Update 07/Aug/2014
Article LibraryOver Current Protection or Short Circuit Protection - Article
Standard Package8
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyPower Drivers - Modules
SeriesMotion-SPM®
TypeIGBT
Configuration3 Phase
Current75A
Voltage600V
Voltage - Isolation2500Vrms
Package / CaseSPM32CA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FSAM75SM60A
Related LinksFSAM7, FSAM75SM60A Datasheet, Fairchild Semiconductor Distributor
FSAM75SM60A Details Description
Related parts for FSAM75SM60A
RES ARRAY 3 RES 12K OHM 6SIP datasheet.pdf
CONN PC PIN CIRC 0.094DIA SILVER datasheet.pdf
IC REG LDO 4.75V 0.15A 6MLF datasheet.pdf
CONN SFP 20POS RCPT R/A SMD 15AU datasheet.pdf
IC FIFO 4KX8 SYNC 10NS 28DIP datasheet.pdf
RES SMD 2.1K OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
TRIMMER 2M OHM 0.75W PC PIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
RES 16.2K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 27.4K OHM 1/8W .25% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 196 OHM 1% 5W datasheet.pdf