Fairchild Semiconductor FSBB30CH60DF
FSBB30CH60DF picture photo
Mfg. Part Number
FSBB30CH60DF
Manufacturer
Product Category
Diodes, Rectifiers - Single
Brief Description
30A SPM3V V5
Datasheet Download
FSBB30CH60DF.pdf
Availability of FSBB30CH60DF
QUANTITY
FSBB30CH60DF Order Process
Ship out your order
Specifications of FSBB30CH60DF
Internal Part NumberEIS-FSBB30CH60DF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes, Rectifiers - Single
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FSBB30CH60DF
Related LinksFSBB30, FSBB30CH60DF Datasheet, Fairchild Semiconductor Distributor
FSBB30CH60DF Details Description
Related parts for FSBB30CH60DF
BOARD TERMINAL TURRET DBL 12POS datasheet.pdf
RES SMD 2.7M OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC CLK BUF DDR 233MHZ 1CIRC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
SENS INDUCT PROX 3W SPST 2M datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
DIN TO SM/SM2 CONNECTOR datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM L-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X17.78MM T766 datasheet.pdf
CAP FILM 0.0016UF 5% 2000VDC AXI datasheet.pdf