Panduit FSDXL78-10-C
FSDXL78-10-C picture photo
Mfg. Part Number
FSDXL78-10-C
Manufacturer
Product Category
Terminal Blocks - Accessories - Wire Ferrules
Brief Description
FERRULE INS 16AWG BLACK
Datasheet Download
FSDXL78-10-C.pdf
Availability of FSDXL78-10-C
QUANTITY
FSDXL78-10-C Order Process
Ship out your order
Specifications of FSDXL78-10-C
Internal Part NumberEIS-FSDXL78-10-C
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Accessories - Wire Ferrules
Series-
TypeSingle Wire
InsulationInsulated
StyleDIN
Size16 AWG (1.50mm²)
Length - Overall19.50mm
Length - Pin10.00mm
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FSDXL78-10-C
Related LinksFSDXL7, FSDXL78-10-C Datasheet, Panduit Distributor
FSDXL78-10-C Details Description
Related parts for FSDXL78-10-C
HEADER OPEN CUP 3LVL .300 4POS datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 300MW TO92-3 datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 78POS DUAL TIN datasheet.pdf
IC REG LDO 10V 0.15A 8SOIC datasheet.pdf
RES ARRAY 6 RES 47 OHM 7SIP datasheet.pdf
IP CORE DDR SDRAM CTLR ORCA 4 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
RES 1K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 34.4 OHM 3W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
COVER datasheet.pdf
OSC XO 12.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf