| Internal Part Number | EIS-FSP10A06 | |
| Standard Package | 1 | |
| Category | Sensors, Transducers | |
| Family | Flow Sensors | |
| Series | - | |
| Sensing Range | 0 ~ 80 LPM | |
| Flow Sensor Type | Liquid | |
| Voltage - Input | 250VAC | |
| Port Size | 1.0" (25.4mm) BSP | |