Murata Electronics North America FSRB120060RTB00T
FSRB120060RTB00T picture photo
Mfg. Part Number
FSRB120060RTB00T
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
FSRB120060RTB00T.pdf
Availability of FSRB120060RTB00T
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
FSRB120060RTB00T Order Process
Ship out your order
Specifications of FSRB120060RTB00T
Internal Part NumberEIS-FSRB120060RTB00T
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship FSRB120060RTB00T today.
SeriesFSRB12006
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-FSRB120060RTB00T
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksFSRB1200, FSRB120060RTB00T Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
FSRB120060RTB00T Details Description
Related parts for FSRB120060RTB00T
IC REG LDO 2.5V 1.5A DDPAK datasheet.pdf
MOD DIODE SCR 25A 120VAC ISO QC datasheet.pdf
Connector Receptacle 40 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CAP CER 1.5UF 16V X5R 1206 datasheet.pdf
IC 12-BIT QUAD SER DAC 16-SOIC datasheet.pdf
CAP MICA 2400PF 5% 1KV RADIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 8POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 7POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
RES 105 OHM 1W 2% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 9.1PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
BCKSHL CCT 5406 ASY datasheet.pdf
CONN DSUB 9POS M R/A ASSY TIN datasheet.pdf