Fox Electronics FVXO-HC73B-12.288
FVXO-HC73B-12.288 picture photo
Mfg. Part Number
FVXO-HC73B-12.288
Brief Description
OSC VCXO 12.288MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
FVXO-HC73B-12.288.pdf
Availability of FVXO-HC73B-12.288
QUANTITY
FVXO-HC73B-12.288 Order Process
Ship out your order
Specifications of FVXO-HC73B-12.288
Internal Part NumberEIS-FVXO-HC73B-12.288
TypeVCXO
Frequency12.288MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability-
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)32mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FVXO-HC73B-12.288
Related LinksFVXO-HC7, FVXO-HC73B-12.288 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FVXO-HC73B-12.288 Details Description
Related parts for FVXO-HC73B-12.288
MOSFET 2N-CH 30V 0.125A 6TSSOP datasheet.pdf
CABLE D-SUB-HMU25H/AE25G/HFU25H datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 500MA 250VAC AXIAL datasheet.pdf
CONN TERM BLK 17POS 5MM ANGLED datasheet.pdf
INDUCT ARRAY 2 COIL 330UH SMD datasheet.pdf
FIXED IND 330UH 136MA 10.9 OHM datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 7A TO220 datasheet.pdf
OSC MEMS 54.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
OPTION, AIR TABLE / FOOTSWITCH datasheet.pdf
TVS DIODE 58VWM 92.4VC AXIAL datasheet.pdf
NEUTRAL ASSEMBLY 30A/60A datasheet.pdf