Fox Electronics FVXO-HC73BR-10.14
FVXO-HC73BR-10.14 picture photo
Mfg. Part Number
FVXO-HC73BR-10.14
Brief Description
OSC VCXO 10.14MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
FVXO-HC73BR-10.14.pdf
Availability of FVXO-HC73BR-10.14
QUANTITY
FVXO-HC73BR-10.14 Order Process
Ship out your order
Specifications of FVXO-HC73BR-10.14
Internal Part NumberEIS-FVXO-HC73BR-10.14
TypeVCXO
Frequency10.14MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)32mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FVXO-HC73BR-10.14
Related LinksFVXO-HC7, FVXO-HC73BR-10.14 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FVXO-HC73BR-10.14 Details Description
Related parts for FVXO-HC73BR-10.14
IC LINE/MEMORY DVR 11BIT 28SOIC datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 37A TO220FP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 866 OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
HEX STANDOFF M3 BRASS 24MM datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 05VIN +/-05VOUT datasheet.pdf
RES 15 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
1MM JMPR LGT 51 TYPE A 32POS datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DP3T 5A 120V datasheet.pdf
JUMPER SKT BLUE datasheet.pdf
FIXED IND 100NH 2.2A 40 MOHM TH datasheet.pdf