Fox Electronics FVXO-HC73BR-155
FVXO-HC73BR-155 picture photo
Mfg. Part Number
FVXO-HC73BR-155
Brief Description
OSC VCXO 155.000MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
FVXO-HC73BR-155.pdf
Availability of FVXO-HC73BR-155
QUANTITY
FVXO-HC73BR-155 Order Process
Ship out your order
Specifications of FVXO-HC73BR-155
Internal Part NumberEIS-FVXO-HC73BR-155
TypeVCXO
Frequency155MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)55mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FVXO-HC73BR-155
Related LinksFVXO-HC, FVXO-HC73BR-155 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FVXO-HC73BR-155 Details Description
Related parts for FVXO-HC73BR-155
FIXED IND 10H 100MA 262 OHM CHAS datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 1.5KV X7R 1808 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON 4PDT 6A 125V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
Crystal 14.31818MHz 30ppm 9pF 50 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
SYSTEM CABLE datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPST 15A 125V datasheet.pdf
1 POLE/25 AMP, WC datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 19POS SKT datasheet.pdf
1,0UF 450V 8X11,5 datasheet.pdf