Fox Electronics FVXO-HC73BR-156.25
FVXO-HC73BR-156.25 picture photo
Mfg. Part Number
FVXO-HC73BR-156.25
Brief Description
OSC VCXO 156.25MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
FVXO-HC73BR-156.25.pdf
Availability of FVXO-HC73BR-156.25
QUANTITY
FVXO-HC73BR-156.25 Order Process
Ship out your order
Specifications of FVXO-HC73BR-156.25
Internal Part NumberEIS-FVXO-HC73BR-156.25
TypeVCXO
Frequency156.25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)55mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FVXO-HC73BR-156.25
Related LinksFVXO-HC73, FVXO-HC73BR-156.25 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FVXO-HC73BR-156.25 Details Description
Related parts for FVXO-HC73BR-156.25
CONN EDGECARD 20POS .156 WW datasheet.pdf
RES SMD 590K OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
RELAY CONTACTOR 3PST 65A 220V datasheet.pdf
CONN RCPT 14POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 4A 125VAC/VDC RAD datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 100TQFP datasheet.pdf
CONN HEADER .100" SNGL STR 11POS datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR TOGGLE datasheet.pdf
CONDUCTOR MARKER SF 1/21 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM XCUT datasheet.pdf
IC EFUSE 12V BFET DVR 5A 10VSON datasheet.pdf