Fox Electronics FVXO-HC73BR-35.328
FVXO-HC73BR-35.328 picture photo
Mfg. Part Number
FVXO-HC73BR-35.328
Brief Description
OSC VCXO 35.328MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
FVXO-HC73BR-35.328.pdf
Availability of FVXO-HC73BR-35.328
QUANTITY
FVXO-HC73BR-35.328 Order Process
Ship out your order
Specifications of FVXO-HC73BR-35.328
Internal Part NumberEIS-FVXO-HC73BR-35.328
TypeVCXO
Frequency35.328MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FVXO-HC73BR-35.328
Related LinksFVXO-HC73, FVXO-HC73BR-35.328 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FVXO-HC73BR-35.328 Details Description
Related parts for FVXO-HC73BR-35.328
IDC CABLE - MKR20K/MC20G/MCS20K datasheet.pdf
DIODE ZENER 27V 1W DO41 datasheet.pdf
DIP CABLE - HDP10S/AE10M/HDP10S datasheet.pdf
RES SMD 1.74M OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
PATCHCORD VIDEO MIDSIZE 8' ORN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CAP FILM 1.5UF 20% 275VAC RADIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Panel Mount, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
RES 350 OHM 8W 1% TO220 datasheet.pdf
IC OSC VCXO 644.5313MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
HAN PP PFT METAL RECT. CRIMP POW datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 17POS 0.30MM R/A datasheet.pdf