Fox Electronics FVXO-HC73BR-38.88
FVXO-HC73BR-38.88 picture photo
Mfg. Part Number
FVXO-HC73BR-38.88
Brief Description
OSC VCXO 38.88MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
FVXO-HC73BR-38.88.pdf
Availability of FVXO-HC73BR-38.88
QUANTITY
FVXO-HC73BR-38.88 Order Process
Ship out your order
Specifications of FVXO-HC73BR-38.88
Internal Part NumberEIS-FVXO-HC73BR-38.88
TypeVCXO
Frequency38.88MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FVXO-HC73BR-38.88
Related LinksFVXO-HC7, FVXO-HC73BR-38.88 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FVXO-HC73BR-38.88 Details Description
Related parts for FVXO-HC73BR-38.88
JUMPER-H2728TR/C2064S/H2728TR12" datasheet.pdf
IC CONV 1CH CAP TO DGTL 16TSSOP datasheet.pdf
THERMOSTAT 120 DEG NO TO-220 datasheet.pdf
Crystal 20.0000MHz 15ppm 8pF 100 Ohm -40°C - 125°C AEC-Q200 Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 20POS datasheet.pdf
CAP ARRAY 47PF 6V NP0 0508 datasheet.pdf
LED 5MM GREEN GREEN DIFF TH datasheet.pdf
TRANS NPN DARL 45V 12A datasheet.pdf