Fox Electronics FVXO-LC52BR-100
FVXO-LC52BR-100 picture photo
Mfg. Part Number
FVXO-LC52BR-100
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC VCXO 100.000MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
FVXO-LC52BR-100.pdf
Availability of FVXO-LC52BR-100
QUANTITY
FVXO-LC52BR-100 Order Process
Ship out your order
Specifications of FVXO-LC52BR-100
Internal Part NumberEIS-FVXO-LC52BR-100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesXPRESSO™ FVXO-LC52
PackagingCut Strip
TypeVCXO
Frequency100MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)34mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.203" L x 0.132" W (5.15mm x 3.35mm)
Height0.055" (1.40mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FVXO-LC52BR-100
Related LinksFVXO-LC, FVXO-LC52BR-100 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FVXO-LC52BR-100 Details Description
Related parts for FVXO-LC52BR-100
CONN EDGECARD 48POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS .100" STACKER datasheet.pdf
CONN MOD JACK 6P6C R/A UNSHLD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 11POS SKT datasheet.pdf
HERMETIC THERMOSTAT datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 2.5A 16-TSSOP datasheet.pdf
MINITEK datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONN PLUG HOUSING datasheet.pdf
CONN ADAPTER 7P-7P F-M PNL MNT datasheet.pdf
OSC MEMS 25.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONN PLUG FMALE 4POS SILVER SLDR datasheet.pdf