Fox Electronics FVXO-LC52BR-600
FVXO-LC52BR-600 picture photo
Mfg. Part Number
FVXO-LC52BR-600
Brief Description
OSC VCXO 600.000MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
FVXO-LC52BR-600.pdf
Availability of FVXO-LC52BR-600
QUANTITY
FVXO-LC52BR-600 Order Process
Ship out your order
Specifications of FVXO-LC52BR-600
Internal Part NumberEIS-FVXO-LC52BR-600
FamilyOscillators
SeriesXPRESSO™ FVXO-LC52
PackagingCut Strip
TypeVCXO
Frequency600MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)44mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.203" L x 0.132" W (5.15mm x 3.35mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FVXO-LC52BR-600
Related LinksFVXO-LC, FVXO-LC52BR-600 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FVXO-LC52BR-600 Details Description
Related parts for FVXO-LC52BR-600
CONN CIC RCPT 28POS 2.54MM datasheet.pdf
IC REG LDO 5.3V 0.3A SOT23-5 datasheet.pdf
TVS DIODE 6VWM 10.3VC SMC datasheet.pdf
CONN INSULATION SLEEVE TAB .250 datasheet.pdf
RES 32.4K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 57.6 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf