Fox Electronics FVXO-LC73BR-150
FVXO-LC73BR-150 picture photo
Mfg. Part Number
FVXO-LC73BR-150
Brief Description
OSC VCXO 150.000MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
FVXO-LC73BR-150.pdf
Availability of FVXO-LC73BR-150
QUANTITY
FVXO-LC73BR-150 Order Process
Ship out your order
Specifications of FVXO-LC73BR-150
Internal Part NumberEIS-FVXO-LC73BR-150
TypeVCXO
Frequency150MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)100mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FVXO-LC73BR-150
Related LinksFVXO-LC, FVXO-LC73BR-150 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FVXO-LC73BR-150 Details Description
Related parts for FVXO-LC73BR-150
MOSFET N-CH 200V 9.4A I-PAK datasheet.pdf
IC TRANSPONDER HITAG 2 STICK PKG datasheet.pdf
IC BUS BUFF TRI-ST QUAD 14TSSOP datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
RES 365 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 3.83 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC MCU ARM 512KB FLASH 144LQFP datasheet.pdf
IC ISOMODEM SYSTEM-SIDE 16SOIC datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM R-TAB T766 datasheet.pdf
RES SMD 487 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf