Fox Electronics FVXO-LC73BR-48
FVXO-LC73BR-48 picture photo
Mfg. Part Number
FVXO-LC73BR-48
Brief Description
OSC VCXO 48.000MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
FVXO-LC73BR-48.pdf
Availability of FVXO-LC73BR-48
QUANTITY
FVXO-LC73BR-48 Order Process
Ship out your order
Specifications of FVXO-LC73BR-48
Internal Part NumberEIS-FVXO-LC73BR-48
TypeVCXO
Frequency48MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)100mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FVXO-LC73BR-48
Related LinksFVXO-LC, FVXO-LC73BR-48 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FVXO-LC73BR-48 Details Description
Related parts for FVXO-LC73BR-48
SWITCH SLIDE 3P3T 0.4VA 20V datasheet.pdf
IC DGTL POT QUAD 100K 20TSSOP datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 10% 75V AXIAL datasheet.pdf
BOX S STEEL 15.75"L X 11.81"W datasheet.pdf
CONN EDGE .100 6POS HL LOW P datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE PIN RA datasheet.pdf
MOTORIZED VRBLE TRANSF 280V 28A datasheet.pdf
CAP CER 510PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf