Fox Electronics FVXO-PC73B-233.639
FVXO-PC73B-233.639 picture photo
Mfg. Part Number
FVXO-PC73B-233.639
Brief Description
OSC VCXO 233.639MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
FVXO-PC73B-233.639.pdf
Availability of FVXO-PC73B-233.639
QUANTITY
FVXO-PC73B-233.639 Order Process
Ship out your order
Specifications of FVXO-PC73B-233.639
Internal Part NumberEIS-FVXO-PC73B-233.639
TypeVCXO
Frequency233.639MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability-
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)120mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FVXO-PC73B-233.639
Related LinksFVXO-PC73, FVXO-PC73B-233.639 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FVXO-PC73B-233.639 Details Description
Related parts for FVXO-PC73B-233.639
RES SMD 1.2KOHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .100 EYELET datasheet.pdf
OSC XO 32.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
RES 0.75 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 698 OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
IC SDRAM 64MBIT 143MHZ 86TSOP datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
OSC XO 6.144MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ16 16S BLK datasheet.pdf
CAP FILM 0.0018 UF 10% 300 VAC R datasheet.pdf