Fox Electronics FVXO-PC73BR-64.152
FVXO-PC73BR-64.152 picture photo
Mfg. Part Number
FVXO-PC73BR-64.152
Brief Description
OSC VCXO 64.125MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
FVXO-PC73BR-64.152.pdf
Availability of FVXO-PC73BR-64.152
QUANTITY
FVXO-PC73BR-64.152 Order Process
Ship out your order
Specifications of FVXO-PC73BR-64.152
Internal Part NumberEIS-FVXO-PC73BR-64.152
TypeVCXO
Frequency64.152MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)120mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FVXO-PC73BR-64.152
Related LinksFVXO-PC73, FVXO-PC73BR-64.152 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FVXO-PC73BR-64.152 Details Description
Related parts for FVXO-PC73BR-64.152
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 10V 10% RADIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 100 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CAP TANT 0.39UF 10% 100V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 5.1 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
QKE HDR datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
CAP FILM 0.027UF 5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf