Fox Electronics FVXO-PC73BR-64
FVXO-PC73BR-64 picture photo
Mfg. Part Number
FVXO-PC73BR-64
Brief Description
OSC VCXO 64.000MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
FVXO-PC73BR-64.pdf
Availability of FVXO-PC73BR-64
QUANTITY
FVXO-PC73BR-64 Order Process
Ship out your order
Specifications of FVXO-PC73BR-64
Internal Part NumberEIS-FVXO-PC73BR-64
TypeVCXO
Frequency64MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)120mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FVXO-PC73BR-64
Related LinksFVXO-PC, FVXO-PC73BR-64 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FVXO-PC73BR-64 Details Description
Related parts for FVXO-PC73BR-64
DIODE ARRAY GP 80V 250MA SOT523 datasheet.pdf
MOTOR BLDC GEAR IC KEY 80W 24V datasheet.pdf
CAP CER 100PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MINIMOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
SCREWDRIVER POZIDRIV #3 10.63" datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
IC DGTL PFC CTRLR 24QSOP datasheet.pdf
CAP FILM 40UF 5% 800VDC RADIAL datasheet.pdf
3AMP 700V AC FERRULE 10 X 38MM datasheet.pdf