Fox Electronics FVXO-PC73BR-693.483
FVXO-PC73BR-693.483 picture photo
Mfg. Part Number
FVXO-PC73BR-693.483
Brief Description
OSC VCXO 693.483MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
FVXO-PC73BR-693.483.pdf
Availability of FVXO-PC73BR-693.483
QUANTITY
FVXO-PC73BR-693.483 Order Process
Ship out your order
Specifications of FVXO-PC73BR-693.483
Internal Part NumberEIS-FVXO-PC73BR-693.483
TypeVCXO
Frequency693.483MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)120mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FVXO-PC73BR-693.483
Related LinksFVXO-PC73, FVXO-PC73BR-693.483 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FVXO-PC73BR-693.483 Details Description
Related parts for FVXO-PC73BR-693.483
RES SMD 91K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 40.2 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RELAY REED SPDT 250MA 12V datasheet.pdf
ESD HANDLER 14X4X2-3/4 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 2A 26.5V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC SYNTHESIZER FREQ PROGR 28SOIC datasheet.pdf
RES 2.26K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
CAP FILM 16NF 3.5% 630VDC RAD datasheet.pdf
CAP FILM 0.047UF 10% 1KV RADIAL datasheet.pdf