Fox Electronics FVXO-PC73BR-742.4347
FVXO-PC73BR-742.4347 picture photo
Mfg. Part Number
FVXO-PC73BR-742.4347
Brief Description
OSC VCXO 742.4347MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
FVXO-PC73BR-742.4347.pdf
Availability of FVXO-PC73BR-742.4347
QUANTITY
FVXO-PC73BR-742.4347 Order Process
Ship out your order
Specifications of FVXO-PC73BR-742.4347
Internal Part NumberEIS-FVXO-PC73BR-742.4347
TypeVCXO
Frequency742.4347MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)120mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FVXO-PC73BR-742.4347
Related LinksFVXO-PC73B, FVXO-PC73BR-742.4347 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FVXO-PC73BR-742.4347 Details Description
Related parts for FVXO-PC73BR-742.4347
FILTER POWER LINE RFI .250 3A datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 30V 1A SOD323 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 0.6 OHM 10% 300W datasheet.pdf
CONN PIN HEADER 24POS DUAL VERT datasheet.pdf
CAP TANT 0.33UF 50V 20% 1411 datasheet.pdf
BOARD DEMO LTM4604A datasheet.pdf
LED EASYWHT NEU WHT 4000K 2SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 20 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 19POS FLNG PIN BLK datasheet.pdf
RES SMD 140 OHM 0.1% 3/8W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 1.69M OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf