Fox Electronics FVXO-PC73BR-742.4348
FVXO-PC73BR-742.4348 picture photo
Mfg. Part Number
FVXO-PC73BR-742.4348
Brief Description
OSC VCXO 742.4348MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
FVXO-PC73BR-742.4348.pdf
Availability of FVXO-PC73BR-742.4348
QUANTITY
FVXO-PC73BR-742.4348 Order Process
Ship out your order
Specifications of FVXO-PC73BR-742.4348
Internal Part NumberEIS-FVXO-PC73BR-742.4348
TypeVCXO
Frequency742.4348MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)120mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FVXO-PC73BR-742.4348
Related LinksFVXO-PC73B, FVXO-PC73BR-742.4348 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FVXO-PC73BR-742.4348 Details Description
Related parts for FVXO-PC73BR-742.4348
CONN RECEPT 50POS .8MM W/BOSS datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 45V SOT93 datasheet.pdf
IC SUPERVISOR ADJ HYSTER SOT23-5 datasheet.pdf
IC REG CTRLR PWN VM 16-TSSOP datasheet.pdf
RES 9.09K OHM 1W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CABLE N FML-BNC ML datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 1KV Y5R RADIAL datasheet.pdf
CABLE STR-R/A 3POS FMAL/FMAL 5M datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER ON/OFF SOT89-5L datasheet.pdf
TIP SOLDERING F SPI 81 3.0MM ST datasheet.pdf