Fox Electronics FVXO-PC73BR-806.4
FVXO-PC73BR-806.4 picture photo
Mfg. Part Number
FVXO-PC73BR-806.4
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC VCXO 806.4MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
FVXO-PC73BR-806.4.pdf
Availability of FVXO-PC73BR-806.4
QUANTITY
FVXO-PC73BR-806.4 Order Process
Ship out your order
Specifications of FVXO-PC73BR-806.4
Internal Part NumberEIS-FVXO-PC73BR-806.4
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesXPRESSO™ FVXO-PC73
PackagingCut Strip
TypeVCXO
Frequency806.4MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)120mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
Height0.055" (1.40mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FVXO-PC73BR-806.4
Related LinksFVXO-PC7, FVXO-PC73BR-806.4 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FVXO-PC73BR-806.4 Details Description
Related parts for FVXO-PC73BR-806.4
CAP ALUM 22UF 20% 100V SMD datasheet.pdf
RES 27 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR INVRTD 158/2POS STR PCB datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
6015 APPLIANCE INLET 15A 70C datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 24POS GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140POS .100" datasheet.pdf