FFF FW11000100J0G
FW11000100J0G picture photo
Mfg. Part Number
FW11000100J0G
Manufacturer
Product Category
Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
Brief Description
500 TB SOCKET SMT
Datasheet Download
FW11000100J0G.pdf
Availability of FW11000100J0G
QUANTITY
FW11000100J0G Order Process
Ship out your order
Specifications of FW11000100J0G
Internal Part NumberEIS-FW11000100J0G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package350
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
Series-
Packaging-
Type-
Number of Positions-
Positions Per Level-
Number of Levels-
Pitch-
Header Orientation-
Plug Wire Entry-
Termination Style-
Mounting Type-
Current - IEC-
Voltage - IEC-
Current - UL-
Voltage - UL-
Wire Gauge or Range - AWG-
Wire Gauge or Range - mm²-
Color-
Operating Temperature-
Contact Mating Finish-
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FW11000100J0G
Related LinksFW1100, FW11000100J0G Datasheet, FFF Distributor
FW11000100J0G Details Description
Related parts for FW11000100J0G
TERM BLK HEADER FEED-THRU 5MM datasheet.pdf
CONN HOUSING JUNIOR TIMER 8POS datasheet.pdf
CAP CER 36PF 500V 1111 datasheet.pdf
RES SMD 160 OHM 5% 3W 6227 datasheet.pdf
VALVE CONN 3POS TYPE B 1 LED datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4000K 4SMD datasheet.pdf
LED WEDGE T-1 3/4 RED 660NM 14V datasheet.pdf
IC CODEC DUAL PROGR 64QFN datasheet.pdf
CAP CER 3PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
IC REG LDO 4V 0.3A 5SOT89 datasheet.pdf
CONN PLUG 11POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf