Bourns Inc. FW30A82R0JA
FW30A82R0JA picture photo
Mfg. Part Number
FW30A82R0JA
Brief Description
RES 82 OHM 3W 5% AXIAL
Datasheet Download
FW30A82R0JA.pdf
Availability of FW30A82R0JA
QUANTITY
FW30A82R0JA Order Process
Ship out your order
Specifications of FW30A82R0JA
Internal Part NumberEIS-FW30A82R0JA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationModel FW/W/WS Series PKG Change
Standard Package1,000
SeriesFWxxA
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)82
Tolerance±5%
Power (Watts)3W
CompositionWirewound
FeaturesFusible
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.256" Dia x 0.630" L (6.50mm x 16.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FW30A82R0JA
Related LinksFW30A, FW30A82R0JA Datasheet, Bourns Inc. Distributor
FW30A82R0JA Details Description
Related parts for FW30A82R0JA
ROUND STANDOFF M3 NYLON datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR MCF523X datasheet.pdf
RELAY SSR 25A 480VAC AC OUT PCB datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 1.5UF 50V X7R 1812 datasheet.pdf
CABLE JUMPER 1.25MM .203M 34POS datasheet.pdf