ICCNEXERGY FWE030015A-10A
FWE030015A-10A picture photo
Mfg. Part Number
FWE030015A-10A
Manufacturer
Product Category
AC DC Desktop, Wall Adapters
Brief Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V 30W
Datasheet Download
FWE030015A-10A.pdf
Availability of FWE030015A-10A
QUANTITY
FWE030015A-10A Order Process
Ship out your order
Specifications of FWE030015A-10A
Internal Part NumberEIS-FWE030015A-10A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package20
Category Power Supplies - External/Internal (Off-Board)
FamilyAC DC Desktop, Wall Adapters
SeriesFWE030
Region UtilizedInternational
FormDesktop (Class I)
Input TypeCord (Sold Separately)
Voltage - Input85 ~ 264 VAC
Voltage - Output15V
Current - Output (Max)2A
Power (Watts)30W
No Load Power Consumption300mW (Max)
PolarizationPositive Center
ApplicationsITE (Commercial)
EfficiencyLevel V
Operating Temperature0°C ~ 60°C
Output ConnectorBarrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Size / Dimension3.53" L x 1.92" W x 0.99" H (89.6mm x 48.8mm x 25.2mm)
ApprovalsCB, CE, cURus, GS, TUV
Power (Watts) - Max30W
Input ConnectorIEC 320-C14
Cord Length48" (1.22m)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FWE030015A-10A
Related LinksFWE0300, FWE030015A-10A Datasheet, ICCNEXERGY Distributor
FWE030015A-10A Details Description
Related parts for FWE030015A-10A
KNOB CLR GLOSS.50"DIA .125"SHAFT datasheet.pdf
RELAY TELECOM DPDT 1A 4.5V datasheet.pdf
IC TRANSLATOR DUAL 3.3V 8-MLF datasheet.pdf
FIXED IND 82UH 46MA 11 OHM TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
Connector Receptacle 36 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS 80 DEG BLK/YEL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 18POS SKT datasheet.pdf
RES 1K OHM .4W .1% RADIAL datasheet.pdf
CONN HSNG RCPT IN-LINE 8POS PIN datasheet.pdf