Techflex FWF2.00TB25
FWF2.00TB25 picture photo
Mfg. Part Number
FWF2.00TB25
Manufacturer
Product Category
Spiral Wrap, Expandable Sleeving
Brief Description
FLAME RETARD WRAP 2" BLK 25'
Datasheet Download
FWF2.00TB25.pdf
Availability of FWF2.00TB25
QUANTITY
FWF2.00TB25 Order Process
Ship out your order
Specifications of FWF2.00TB25
Internal Part NumberEIS-FWF2.00TB25
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Cables, Wires - Management
FamilySpiral Wrap, Expandable Sleeving
SeriesFlexo® Wrap
TypeSelf Wrap (Split Flexible Tube)
Diameter2.000" (50.80mm)
Diameter - Maximum-
Length25.0' (7.62m)
MaterialPolyethylene Terephthalate
FeaturesFlame Retardant, Hook and Loop Closure Strip
ColorBlack, White
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FWF2.00TB25
Related LinksFWF2., FWF2.00TB25 Datasheet, Techflex Distributor
FWF2.00TB25 Details Description
Related parts for FWF2.00TB25
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf
IC MCU 4K FLASH 50MHZ 48TQFP datasheet.pdf
RES SMD 63.4KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins; Receptacle, Female Sockets 37, 37 Position Board Edge, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
SYSMAC GATEWAY SDK FINS GW datasheet.pdf
CAP CER 0.33UF 25V X7R 0805 datasheet.pdf
CAP TANT 56UF 5% 15V AXIAL datasheet.pdf
RES 1M OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 0.4VA 20V datasheet.pdf
9 POS HOOD SHIELDED datasheet.pdf
BT LE PLATFORM MOD JST INT ANT datasheet.pdf
RES SMD 10 OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf