Hirose Electric Co Ltd FX16-21P-GNDL(A)
FX16-21P-GNDL(A) picture photo
Mfg. Part Number
FX16-21P-GNDL(A)
Manufacturer
Product Category
FFC, FPC (Flat Flexible) Connectors - Accessories
Brief Description
GND PLATE FOR 21POS R/A PLUG
Datasheet Download
FX16-21P-GNDL(A).pdf
Availability of FX16-21P-GNDL(A)
QUANTITY
FX16-21P-GNDL(A) Order Process
Ship out your order
Specifications of FX16-21P-GNDL(A)
Internal Part NumberEIS-FX16-21P-GNDL(A)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Connectors, Interconnects
FamilyFFC, FPC (Flat Flexible) Connectors - Accessories
SeriesFX16
TypeGround Plate
Number of Positions21
For Use With/Related ProductsFX16 Series
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FX16-21P-GNDL(A)
Related LinksFX16-21P, FX16-21P-GNDL(A) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
FX16-21P-GNDL(A) Details Description
Related parts for FX16-21P-GNDL(A)
BATTERY PACK NIMH 9.6V 700MAH datasheet.pdf
FIXED IND 33NH 2A 35 MOHM TH datasheet.pdf
IC OPAMP CFA 2.2GHZ 8SOPWRPAD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
XFRMR BALUN RF 2400-2500MHZ 0404 datasheet.pdf
RES .49 OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 400W datasheet.pdf
CAP CER 1.4PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
RES SMD 86.6K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 15POS SKT datasheet.pdf