Hirose Electric Co Ltd FX2-100P-1.27SV
FX2-100P-1.27SV picture photo
Mfg. Part Number
FX2-100P-1.27SV
Brief Description
CONN HEADR STR 100POS 1.27MM SMD
Datasheet Download
FX2-100P-1.27SV.pdf
Availability of FX2-100P-1.27SV
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
FX2-100P-1.27SV Order Process
Ship out your order
Specifications of FX2-100P-1.27SV
Internal Part NumberEIS-FX2-100P-1.27SV
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package20
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FX2-100P-1.27SV
Related LinksFX2-100, FX2-100P-1.27SV Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
FX2-100P-1.27SV Details Description
Related parts for FX2-100P-1.27SV
IC VREF SERIES 4.096V SOT23-3 datasheet.pdf
TVS DIODE 5.5VWM 100VC 6SON datasheet.pdf
ADAPTER CBL 16-DIP TO 16-TSSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS 18AWG MTA-156 datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf