Hirose Electric Co Ltd FX2-120S-1.27DS(71)
FX2-120S-1.27DS(71) picture photo
Mfg. Part Number
FX2-120S-1.27DS(71)
Manufacturer
Product Category
D-Shaped Connectors - Centronics
Brief Description
CONN RECEPT R/A 120POS 1.27MM
Datasheet Download
FX2-120S-1.27DS(71).pdf
Availability of FX2-120S-1.27DS(71)
QUANTITY
FX2-120S-1.27DS(71) Order Process
Ship out your order
Specifications of FX2-120S-1.27DS(71)
Internal Part NumberEIS-FX2-120S-1.27DS(71)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package30
Category Connectors, Interconnects
FamilyD-Shaped Connectors - Centronics
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FX2-120S-1.27DS(71)
Related LinksFX2-120S-, FX2-120S-1.27DS(71) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
FX2-120S-1.27DS(71) Details Description
Related parts for FX2-120S-1.27DS(71)
RES SMD 69.8K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf
CARDEDGE 70POS DUAL .125 GREEN datasheet.pdf
DIODE 6A 400V GSIB-5S datasheet.pdf
RES ARRAY 6 RES 3.3K OHM 7SIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
CAP CER 110PF 100V 10% BP 1206 datasheet.pdf
RES 4.12 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC VOLT DET TIME DLY 2.8V 4-USPN datasheet.pdf
DIODE ZENER 12.8V 400MW DO7 datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
RES 205K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf