Hirose Electric Co Ltd FX2-120S-1.27SVL(95)
FX2-120S-1.27SVL(95) picture photo
Mfg. Part Number
FX2-120S-1.27SVL(95)
Manufacturer
Product Category
D-Shaped Connectors - Centronics
Brief Description
CONN RECEPT 120POS 1.27MM
Datasheet Download
FX2-120S-1.27SVL(95).pdf
Availability of FX2-120S-1.27SVL(95)
QUANTITY
FX2-120S-1.27SVL(95) Order Process
Ship out your order
Specifications of FX2-120S-1.27SVL(95)
Internal Part NumberEIS-FX2-120S-1.27SVL(95)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyD-Shaped Connectors - Centronics
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FX2-120S-1.27SVL(95)
Related LinksFX2-120S-1, FX2-120S-1.27SVL(95) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
FX2-120S-1.27SVL(95) Details Description
Related parts for FX2-120S-1.27SVL(95)
JUMPER-H2788TR/C2065V/H2788TR 5" datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER 8-CHAN 16-TSSOP datasheet.pdf
MATRIX CARD FOR HI-LO PROG datasheet.pdf
FUSE 500A 690V 3FKE/90 AR UC datasheet.pdf
Crystal 4.0000MHz 30ppm 18pF 180 Ohm -55°C - 125°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 24VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 1KV Y5R RADIAL datasheet.pdf
WYE RESIN SPLICE KIT datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 1.61A 140 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 3.4K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 6800PF 10% 1.5KV AXIAL datasheet.pdf