Hirose Electric Co Ltd FX2-40P-1.27DS(71)
FX2-40P-1.27DS(71) picture photo
Mfg. Part Number
FX2-40P-1.27DS(71)
Brief Description
CONN HEADER R/A 40POS 1.27MM
Datasheet Download
FX2-40P-1.27DS(71).pdf
Availability of FX2-40P-1.27DS(71)
QUANTITY
FX2-40P-1.27DS(71) Order Process
Ship out your order
Specifications of FX2-40P-1.27DS(71)
Internal Part NumberEIS-FX2-40P-1.27DS(71)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package70
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FX2-40P-1.27DS(71)
Related LinksFX2-40P-1, FX2-40P-1.27DS(71) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
FX2-40P-1.27DS(71) Details Description
Related parts for FX2-40P-1.27DS(71)
20MFD CAP RA2000/44-206S datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4000K 2SMD datasheet.pdf
IC FPGA 34 I/O 44PLCC datasheet.pdf
RES 31.6K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 6800UF 20% 50V SNAP datasheet.pdf
IC OSC VCXO 159.375MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .125" datasheet.pdf
HEATSINK DC/DC HALF BRICK VERT datasheet.pdf
OSCILLATOR 1.0 HZ MEMS SMD datasheet.pdf
CAP FILM 0.39UF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf