Hirose Electric Co Ltd FX2B-40PA-1.27DS(71)
FX2B-40PA-1.27DS(71) picture photo
Mfg. Part Number
FX2B-40PA-1.27DS(71)
Manufacturer
Product Category
D-Shaped Connectors - Centronics
Brief Description
CONN HEADER R/A 40POS 1.27MM
Datasheet Download
FX2B-40PA-1.27DS(71).pdf
Availability of FX2B-40PA-1.27DS(71)
QUANTITY
FX2B-40PA-1.27DS(71) Order Process
Ship out your order
Specifications of FX2B-40PA-1.27DS(71)
Internal Part NumberEIS-FX2B-40PA-1.27DS(71)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package33
Category Connectors, Interconnects
FamilyD-Shaped Connectors - Centronics
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FX2B-40PA-1.27DS(71)
Related LinksFX2B-40PA-, FX2B-40PA-1.27DS(71) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
FX2B-40PA-1.27DS(71) Details Description
Related parts for FX2B-40PA-1.27DS(71)
IC SUPERVISOR MPU 8-SOIC datasheet.pdf
TVS DIODE 136VWM 219VC SMA datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM 16-QFN datasheet.pdf
RES 806 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
FERRITE CORE ER 4.1UH N97 datasheet.pdf
EVAL BOARD HMC423MS8E datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X12MM XCUT T766 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X12.7MM XCUT datasheet.pdf
RV COAX SW 8GHZ 4.5V datasheet.pdf
DIODE ZENER 9.1V 200MW SOD323 datasheet.pdf