Hirose Electric Co Ltd FX2B-40PA-1.27DSAL(71)
FX2B-40PA-1.27DSAL(71) picture photo
Mfg. Part Number
FX2B-40PA-1.27DSAL(71)
Brief Description
CONN HEADER RA 40POS 1.27MM
Datasheet Download
FX2B-40PA-1.27DSAL(71).pdf
Availability of FX2B-40PA-1.27DSAL(71)
QUANTITY
FX2B-40PA-1.27DSAL(71) Order Process
Ship out your order
Specifications of FX2B-40PA-1.27DSAL(71)
Internal Part NumberEIS-FX2B-40PA-1.27DSAL(71)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package60
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FX2B-40PA-1.27DSAL(71)
Related LinksFX2B-40PA-1, FX2B-40PA-1.27DSAL(71) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
FX2B-40PA-1.27DSAL(71) Details Description
Related parts for FX2B-40PA-1.27DSAL(71)
RES 510K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 6A 120V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
EVAL MODULE FOR TAS5342DDV6 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
CONVERT DC-DC 15V 2A 30W datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
Crystal 27.0000MHz 20ppm 8pF 100 Ohm -40°C - 125°C AEC-Q200 Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf