Hirose Electric Co Ltd FX2B-52PA-1.27DS(71)
FX2B-52PA-1.27DS(71) picture photo
Mfg. Part Number
FX2B-52PA-1.27DS(71)
Manufacturer
Product Category
D-Shaped Connectors - Centronics
Brief Description
CONN HEADER R/A 52POS 1.27MM
Datasheet Download
FX2B-52PA-1.27DS(71).pdf
Availability of FX2B-52PA-1.27DS(71)
QUANTITY
FX2B-52PA-1.27DS(71) Order Process
Ship out your order
Specifications of FX2B-52PA-1.27DS(71)
Internal Part NumberEIS-FX2B-52PA-1.27DS(71)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package33
Category Connectors, Interconnects
FamilyD-Shaped Connectors - Centronics
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FX2B-52PA-1.27DS(71)
Related LinksFX2B-52PA-, FX2B-52PA-1.27DS(71) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
FX2B-52PA-1.27DS(71) Details Description
Related parts for FX2B-52PA-1.27DS(71)
MOSFET N-CH 40V 100A D2PAK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
I/O PLUG TO DB25 CABLE ASSY 7FT datasheet.pdf
CONN HEADER .5MM A POL BRDMNT datasheet.pdf
PHOTOTRANSISTOR NPN 850NM TH datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 1KV RADIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 9POS 3.81MM datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRGHT SKT datasheet.pdf
HD EJECT VT TH datasheet.pdf
IC MUX ANALOG SINGLE 2CH 16DIP datasheet.pdf
FIXED IND 330NH 100MA 2.8 OHM datasheet.pdf
CAP ALUM 6800UF 20% 16V T/H datasheet.pdf