Hirose Electric Co Ltd FX2B-68P-1.27DSAL(71)
FX2B-68P-1.27DSAL(71) picture photo
Mfg. Part Number
FX2B-68P-1.27DSAL(71)
Manufacturer
Product Category
D-Shaped Connectors - Centronics
Brief Description
CONN HDR 68POS 1.27MM
Datasheet Download
FX2B-68P-1.27DSAL(71).pdf
Availability of FX2B-68P-1.27DSAL(71)
QUANTITY
FX2B-68P-1.27DSAL(71) Order Process
Ship out your order
Specifications of FX2B-68P-1.27DSAL(71)
Internal Part NumberEIS-FX2B-68P-1.27DSAL(71)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package40
Category Connectors, Interconnects
FamilyD-Shaped Connectors - Centronics
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FX2B-68P-1.27DSAL(71)
Related LinksFX2B-68P-1, FX2B-68P-1.27DSAL(71) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
FX2B-68P-1.27DSAL(71) Details Description
Related parts for FX2B-68P-1.27DSAL(71)
RES ARRAY 9 RES 680 OHM 10SIP datasheet.pdf
RES SMD 255K OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 12A 32VAC/VDC AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V 0.15A TSOT23-5 datasheet.pdf
IC SPRVSR SMPL RSET 2.9V SOT23-5 datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 600V 10A D2PAK datasheet.pdf
Connector Socket 5 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100" datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 79POS JAM NUT SKT datasheet.pdf