Hirose Electric Co Ltd FX2B-68PA-1.27DS(71)
FX2B-68PA-1.27DS(71) picture photo
Mfg. Part Number
FX2B-68PA-1.27DS(71)
Brief Description
CONN HEADER R/A 68POS 1.27MM
Datasheet Download
FX2B-68PA-1.27DS(71).pdf
Availability of FX2B-68PA-1.27DS(71)
QUANTITY
FX2B-68PA-1.27DS(71) Order Process
Ship out your order
Specifications of FX2B-68PA-1.27DS(71)
Internal Part NumberEIS-FX2B-68PA-1.27DS(71)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package22
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FX2B-68PA-1.27DS(71)
Related LinksFX2B-68PA-, FX2B-68PA-1.27DS(71) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
FX2B-68PA-1.27DS(71) Details Description
Related parts for FX2B-68PA-1.27DS(71)
CONN DIN RECEPT 96POS VERT PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
BUZZER 3.10KHZ 3-7VDC 83DB PCB datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS STR .100 GOLD datasheet.pdf
TVS DIODE 40.2VWM 64.8VC SMC datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 14POS 5.08MM datasheet.pdf
OSC MEMS 25.000625MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CAP TANT 50UF 5% 60V AXIAL datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 6A 24V datasheet.pdf