Hirose Electric Co Ltd FX2BA-20P-1.27DSA(71)
FX2BA-20P-1.27DSA(71) picture photo
Mfg. Part Number
FX2BA-20P-1.27DSA(71)
Manufacturer
Product Category
D-Shaped Connectors - Centronics
Brief Description
CONN HEADER VERT 20POS 1.27MM
Datasheet Download
FX2BA-20P-1.27DSA(71).pdf
Availability of FX2BA-20P-1.27DSA(71)
QUANTITY
FX2BA-20P-1.27DSA(71) Order Process
Ship out your order
Specifications of FX2BA-20P-1.27DSA(71)
Internal Part NumberEIS-FX2BA-20P-1.27DSA(71)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Connectors, Interconnects
FamilyD-Shaped Connectors - Centronics
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FX2BA-20P-1.27DSA(71)
Related LinksFX2BA-20P-, FX2BA-20P-1.27DSA(71) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
FX2BA-20P-1.27DSA(71) Details Description
Related parts for FX2BA-20P-1.27DSA(71)
FUSE HLDR CART 250V 15A PNL MNT datasheet.pdf
TVS DIODE 5VWM 8.2VC SOT23-6 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
FERRITE CORE datasheet.pdf
IC OSC VCXO 622.08MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
BDG RL RND SLD CLP STRP END BK datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 10A 125V datasheet.pdf