Hirose Electric Co Ltd FX2BA-20P-1.27DSA(71)
FX2BA-20P-1.27DSA(71) picture photo
Mfg. Part Number
FX2BA-20P-1.27DSA(71)
Manufacturer
Product Category
D-Shaped Connectors - Centronics
Brief Description
CONN HEADER VERT 20POS 1.27MM
Datasheet Download
FX2BA-20P-1.27DSA(71).pdf
Availability of FX2BA-20P-1.27DSA(71)
QUANTITY
FX2BA-20P-1.27DSA(71) Order Process
Ship out your order
Specifications of FX2BA-20P-1.27DSA(71)
Internal Part NumberEIS-FX2BA-20P-1.27DSA(71)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Connectors, Interconnects
FamilyD-Shaped Connectors - Centronics
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FX2BA-20P-1.27DSA(71)
Related LinksFX2BA-20P-, FX2BA-20P-1.27DSA(71) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
FX2BA-20P-1.27DSA(71) Details Description
Related parts for FX2BA-20P-1.27DSA(71)
IDC CABLE - MPD50K/MC50M/MPD50K datasheet.pdf
END PLATE 2MM ZDK BLUE datasheet.pdf
RES SMD 10.5K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 28SSOP datasheet.pdf
MOSFET P-CH 55V 42A D2PAK datasheet.pdf
PLASTIC PENDANT 6BTN 1 SPEED datasheet.pdf
CAP TANT 82UF 10% 20V AXIAL datasheet.pdf
DIN-POWER FLAT CABLE INSERT datasheet.pdf
IC REG LDO 2.2V 0.15A X2-DFN-4 datasheet.pdf