Hirose Electric Co Ltd FX2C-20P-1.27DSAL(71)
FX2C-20P-1.27DSAL(71) picture photo
Mfg. Part Number
FX2C-20P-1.27DSAL(71)
Manufacturer
Product Category
D-Shaped Connectors - Centronics
Brief Description
CONN HEADER VERT 20POS 1.27MM
Datasheet Download
FX2C-20P-1.27DSAL(71).pdf
Availability of FX2C-20P-1.27DSAL(71)
QUANTITY
FX2C-20P-1.27DSAL(71) Order Process
Ship out your order
Specifications of FX2C-20P-1.27DSAL(71)
Internal Part NumberEIS-FX2C-20P-1.27DSAL(71)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyD-Shaped Connectors - Centronics
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FX2C-20P-1.27DSAL(71)
Related LinksFX2C-20P-1, FX2C-20P-1.27DSAL(71) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
FX2C-20P-1.27DSAL(71) Details Description
Related parts for FX2C-20P-1.27DSAL(71)
IC LATCH TRANSPARENT 10BIT 24DIP datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 7.5KV TRIAC 6SMD datasheet.pdf
IDC CABLE - HPK40H/AE40G/X datasheet.pdf
CONN HDR 7POS 2.00MM R/A SLDR datasheet.pdf
RES SMD 0.004 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
CAP CER 0.50PF 25V C0G 0201 datasheet.pdf
DIGITAL OUTPUT TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 200W datasheet.pdf
RES 15.4K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 5K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf